Sprezentuj sobie wycieczkę na urodziny!

Tak podróżuje Młoda Polska!

Sprezentuj sobie wycieczkę na urodziny!

Kwiecień 21, 2018 Sztuka podróży 0

 

Zbliżają się twoje urodziny i nie masz pojęcia, jak je uczcić? Może zamiast urządzać wielkie przyjęcie, na które zupełnie nie masz ochoty, wybierzesz się w podróż z najlepszą/-ym przyjaciółką/-cielem? Na twojej liście rzeczy do zrobienia przynajmniej raz w życiu na pewno znajduje się miejsce, które zawsze chiałaś/-eś zobaczyć!

Sektor turystyczny jest obecnie tak zróżnicowany, że niskim nakładem kosztów w przeciągu zaledwie kilku wieczorów możesz samodzielnie zaplanować nawet najdalszą i najbardziej egzotyczną wyprawę (o ile kraj, do którego się wybierasz, nie wymaga wizy wjazdowej). Jeśli chodzi o wyszukiwanie lotów i noclegu, zdaj się na najpopularniejsze wyszukiwarki, takie jak KAYAK, Fly4free czy Opodo, dzięki którym masz dużą szansę na znalezienie najtańszej i najlepszej z możliwych opcji.

Możesz też poszukać interesujących opcji last minute na stronach renomowanych biur turystycznych. System rezerwacji miejsc uległ takiemu uproszczeniu, że dokonasz wszystkich formalności online i nie musisz się wybierać do żadnego stacjonarnego biura. Odwiedź strony TUI, ITAKI czy Neckermann’a i zapoznaj się z ich ofertą. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie! Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mają w ofercie cały pakiet usług oraz program na każdy dzień podróży. Dzięki temu nie musisz się zajmować dodatkową organizacją czasu, załatwianiem ubezpieczeń i innymi dodatkowymi formalnościami.

Jeśli jednak twoim celem jest zobaczenie miejsca lub atrakcji turystycznej, która leży poza utartym szlakiem i nie należy do turystycznego „mainstreamu”, skorzystaj ze specjalistycznych stron dla podróżników, które oferują internautom bezpośredni kontakt z miejscowymi usługodawcami. Należą do nich na przykład portal Viator albo Travelstart. Są to wirtualne platformy, na których lokalni przewodnicy i małe rodzinne biura turystyczne publikują ogłoszenia o swojej ofercie. Nie musisz przy tym obawiać się oszustwa. Platformy połączone są ze stroną TripAdvisor, na których zwiedzający publikują opinie na temat każdej usługi, dzięki czemu możesz zdać się tylko na sprawdzone firmy turystyczne i unikniesz przykrych niespodzianek.

Sto lat i szczęśliwej podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *