Jak się pakować kompaktowo

Tak podróżuje Młoda Polska!

Jak się pakować kompaktowo

Marzec 1, 2018 Sztuka podróży 0

 

Duży bagaż to jedna z najbardziej denerwujących rzeczy, od jakich może się zacząć podróż. Nie dość, że tracisz mnóstwo czasu, nadając go na lotnisku i musisz się liczyć z ryzykiem, że zagubi się gdzieś po drodze do celu, to jeszcze masz nieustanny problem z bałaganem w małym hotelowym pokoju, a po wymeldowaniu ostatniego dnia musisz tkwić na recepcji z wielką nieporęczną walizą, zamiast iść na pożegnalną włóczęgę po plaży albo po mieście. Tymczasem istnieje wiele sposobów, w jaki możesz bez wyrzeczeń zredukować swój bagaż do rozmiarów, które pozwolą ci nie tylko zabrać go na pokład samolotu jako torbę podręczną, ale także umożliwią ci pełną mobilność w każdym miejscu, w którym spędzasz urlop. Dlatego wypróbuj te tricki i ciesz się wolnością!

 

  1. Przelej kosmetyki do mniejszych buteleczek – pełen zestaw kosmetyków w oryginalnych opakowaniach schowany do walizki to duży balast i główna przeszkoda w zabraniu bagażu na pokład samolotu. Przelej szampon, odżywkę i inne płynne środki pielęgnacyjne do buteleczek o pojemności 100 ml. Znajdziesz je w każdej drogerii!

 

  1. Używaj e-booka – nie wyobrażasz sobie urlopu bez nadrabiania zaległości w lekturze? My też nie, ale pięć tomów w walizce to spore obciążenie, które można z łatwością zredukować z drobną pomocą najnowszych technologii. Wypróbuj e-booki! Nie uwierzysz, ile książek zostało już opracowanych w formacie elektronicznym.

 

3. Zredukuj ilość kabli i urządzeń elektronicznych – smartfon, tablet, aparat fotograficzny, prostownica do włosów i jeszcze jedno lub dwa naprawdę niezbędne urządzenia elektryczne wraz z zasilaczami? I tu warto pomyśleć o redukcji bagażu – zainwestuj w kompaktowy sprzęt turystyczny, który można doładować za pomocą jednego uniwersalnego kabla USB.

 

 

  1. Umiejętnie skomponuj zestawy ubrań – naprawdę nie musisz zabierać ze sobą osobnego kompletu ubrań na każdy dzień. Kilka bluzek, jedna para rajstop, spódnica i spodnie w pasujących do siebie kolorach i harmonizujących krojach w zupełności wystarczą. Nie będzie to żadną ujmą dla twojego poczucia elegancji, a pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo miejsca!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *