Jaki bagaż wybrać na podróż?

Tak podróżuje Młoda Polska!

Jaki bagaż wybrać na podróż?

Luty 8, 2018 Sztuka podróży 0

 

Każdy z nas podróżuje przynajmniej kilka razy w roku. I za każdym razem nieuchronnie pojawia się pytanie, w co najlepiej się spakować tak, by móc się swobodnie poruszać i zadbać o bezpieczeństwo bagażu. Do wyboru mamy obecnie ogromną ofertę podróżnych plecaków, toreb i walizek na każdą okazję. Jak wybrać najlepszą opcję? Zanim dokonasz zakupu, zapoznaj się z najpopularniejszymi rodzajami ekwipunku i zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz:

 

 

 

 

Plecaki turystyczne

Niemal każda firma sportowa ma w swojej ofercie niezmiernie trwałe, praktyczne i ergonomiczne plecaki, które zabrać można zarówno na wędrówkę w wysokie góry, jak i na kilkutygodniowy trekking w tropikalnych warunkach. To świetna opcja na urlop z rodziną albo nieformalny kilkudniowy wypad do innego miasta. Podróżując z plecakiem nie musisz mocować się z nierównym terenem i masz zawsze wolne ręce! Jeśli jednak wybierasz się na delegację i zależy ci na tym, żeby twoje ubranie zachowało świeży wygląd, zdecyduj się raczej na twardy bagaż, w którym każda rzecz pozostanie na swoim miejscu podczas transportu.

 

Walizki kompaktowe

Bagaż kompaktowy to mała walizka zaopatrzona w kółka i teleskopową rączkę, dzięki której możesz ciągnąć ją po twardym terenie. Jej rozmiary odpowiadają wymaganiom linii lotniczych, dlatego możesz zabrać ją na pokład samolotu jako bagaż podręczny. To propozycja dla tych, którzy często wybierają się w krótkie podróże albo delegacje. Walizka kompaktowa świetnie sprawdzi się w każdym mieście. Jej wnętrze skonstruowano tak, by zabezpieczyć rzeczy przed zgnieceniem i wykorzystać każdy milimetr powierzchni.

 

Duży bagaż

Doskonała propozycja na rodzinny urlop, półroczny zagraniczny wyjazd albo wielotygodniową podróż. Duże walizki na kółkach wykonane z twardego tworzywa, takiego jak ABS czy policarbon zapewnią twojemu bagażowi sto procent bezpieczeństwa. Często zaopatrzone są w zamek szyfrowy. Do wyboru masz walizki w rozmiarach małym, średnim i dużym (o pojemności do 100 l), często sprzedawane w kilkuczęściowych kompletach, dzięki którym już nigdy nie będziesz mieć problemów z brakiem miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *