TOP miasta w USA, które NAPRAWDĘ musisz zobaczyć

Tak podróżuje Młoda Polska!

TOP miasta w USA, które NAPRAWDĘ musisz zobaczyć

Styczeń 6, 2018 Dokąd pojechać 0

 

Jeśli planujesz wycieczkę do USA i chcesz zwiedzić wszystkie atrakcje, to masz ciężki orzech do zgryzienia, bo powierzchnia tego kraju jest mniej więcej tak duża, jak terytorium całej Europy. Jedno jest jednak pewne – tych trzech amerykańskich miast po prostu nie możesz ominąć!

Nowy Jork

White High Rise Building

 

Prawdopodobnie najsłynniejsze miasto świata, które ściąga turystów jak magnes. Manhattan, Bronx, Queens, Brooklyn i Staten Island to miejsca, które należy odwiedzić przynajmniej jeden raz w życiu. Od Times Square, przez Brooklyn po Wall Street i Statuę Wolności – niemal każda nowojorska ulica i zakątek zostały przynajmniej raz uchwycone w jakimś kultowym filmie, opisane w książce albo w piosence, która później stała się słynnym przebojem. Nawet jeśli nie masz kawałka, który rozbrzmiewa ci w uszach podczas spacerów po najsłynniejszych ulicach świata, to panorama miasta, Central Park i magia ceglanych domów z wysuwanymi schodami przeciwpożarowymi i tak zrobią swoje, bo tych odwiedzin nigdy nie zapomnisz!

San Francisco

View of City Street

If you’re going to San Franciso, be sure to wear some flowers in your hair – I to nie dlatego, że tak sobie życzy Scott McKenzie, ale dlatego, że Frisco to dawna stolica dzieci-kwiatów i jedno z najpiękniejszych i najbardziej liberalnych miast w całej Ameryce. Jeśli wybierasz się do San Francisco, to oprócz kwiatu we włosach nie zapomnij również o wygodnych butach – będą ci potrzebne do włóczęgi po pięćdziesięciu wzgórzach, spacerze po promenadzie prowadzącej do Golden Gate Bridge i zwiedzaniu niezliczonych magicznych zakątków, parków i plaż. A jeśli za dużo ci tej wolności i masz jeszcze trochę wolnego czasu, to wybierz się statkiem na wizytę do leżącego w pobliżu więzienia Alcatraz.

Los Angeles

Lighted Hollywood Signage during Daytime

Już na pierwszy rzut oka Los Angeles to dla Europejczyka niezła lekcja egzotycznej urbanistyki. To drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w USA i najbardziej zróżnicowane kulturowo, a na jego ogromny obszar składa się ponad 80 dzielnic i osiedli, które były dawniej osobnymi municypiami. Z czego jeszcze słynie L.A.? Z HOL-LY-WOOOOD!!! Kultowe litery wynurzające się z lasu na szczycie Mount Lee to symbol wszystkiego, czym jest Los Angeles – ogromnej branży rozrywkowej i niezliczonej ilości utalentowanych młodych ludzi, którzy codziennie walczą o swoją szansę, żeby zaistnieć w przemyśle filmowym. Co szósty mieszkaniec La La Land zatrudniony jest w branży kreatywnej. Tu żyje i pracuje więcej artystów, autorów, filmowców, aktorów, tancerzy i muzyków, niż w jakimkolwiek miejscu na Ziemi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *